Διεξήχθησαν το Σάββατο 13 Ιουνίου 2015 τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Ακαδημίας Πτολεμαΐδας για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΤΜΗΜΑ Α1
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΚΕΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 6,0 |
2. | ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ | 5,0 |
3. | ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ | 4,0 |
– | ΚΟΛΙΤΣΑ ΡΑΦΑΕΛΑ | 4,0 |
– | ΣΑΛΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 4,0 |
4. | ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 3,0 |
5. | ΑΡΑΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ | 2,0 |
– | ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Α2
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | 6,0 |
– | ΤΣΑΒΔΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 6,0 |
2. | ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ | 4,0 |
– | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 4,0 |
3. | ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | 2,0 |
– | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Β
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ | 6,0 |
2. | ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 5,0 |
– | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ | 5,0 |
3. | ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 4,0 |
– | ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 4,0 |
4. | ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ | 3,0 |
– | ΜΗΝΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ | 3,0 |
– | ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 3,0 |
5. | ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ | 2,0 |
– | ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ | 2,0 |
– | ΒΑΚΑΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 6,0 |
– | ΚΟΛΙΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 6,0 |
– | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ | 6,0 |
2. | ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ | 5,0 |
3. | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 4,0 |
– | ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 4,0 |
– | ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 4,0 |
– | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ | 4,0 |
– | ΒΑΪΡΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 4,0 |
ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ | 6,0 |
– | ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 6,0 |
2. | ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 5,0 |
– | ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 5,0 |
3. | ΕΛ ΛΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΦΙΦ | 4,0 |
– | ΕΛ ΛΩΝ ΝΕΦΕΛΗ ΝΑΝΤΑ | 4,0 |
ΤΜΗΜΑ Ε
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 6,0 |
2. | ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ | 5,0 |
3. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ | 4,0 |
– | ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ | 4,0 |
– | ΧΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ | 4,0 |
Παράλληλα ολοκληρώθηκαν τα τελικά τουρνουά γρήγορου σκακιού (blitz), των τμημάτων Α1, Α2, Γ και Δ της Ακαδημίας για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015, με τα εξής αποτελέσματα:
ΤΜΗΜΑ Α1
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ | 20,5 |
2. | ΚΕΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 19,5 |
3. | ΛΙΤΣΑΣ ΜΙΧΑΗΛ | 19,0 |
4. | ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 16,5 |
5. | ΚΟΛΙΤΣΑ ΡΑΦΑΕΛΑ | 14,0 |
6. | ΛΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ | 13,5 |
7. | ΣΑΛΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 12,0 |
8. | ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ | 8,5 |
9. | ΛΙΤΣΑ ΣΟΝΙΑ | 8,0 |
10. | ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ | 7,5 |
11. | ΑΡΑΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ | 7,0 |
12. | ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ | 7,0 |
13. | ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 3,0 |
ΤΜΗΜΑ Α2
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
1. | ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ |
2. | ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ |
3. | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ |
4. | ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ |
5. | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ |
6. | ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ |
7. | ΤΣΑΒΔΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ |
ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΒΑΪΡΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 14,0 |
2. | ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ | 12,0 |
3. | ΚΟΛΙΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 11,5 |
4. | ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 11,0 |
5. | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ | 10,0 |
6. | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 10,0 |
7. | ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 8,5 |
8. | ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 5,5 |
9. | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ | 4,0 |
10. | ΕΛ ΛΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΦΙΦ | 3,5 |
ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ | 9,0 |
2. | ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 8,0 |
3. | ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 7,0 |
4. | ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 6,5 |
5. | ΕΛ ΛΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΦΙΦ | 3,0 |
6. | ΕΛ ΛΩΝ ΝΕΦΕΛΗ ΝΑΝΤΑ | 1,5 |
Στο τελικό τουρνουά του προπονητικού τμήματος της Ακαδημίας για την αγωνιστική περίοδο 2014-15, ο Βουτσκίδης Ιωάννης κέρδισε τον Τσακμάκη Γεώργιο με σκορ 3,5-1,5 και κατέκτησε την 1η θέση έχοντας νικήσει όλους τους αντιπάλους του, έτσι η τελική κατάταξη διαμορφώνεται ως εξής:
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
1. | ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ |
2. | ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ |
3. | ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ |
4. | ΠΕΠΑ ΜΑΡΙΟ |
5. | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ |
6. | ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ |
7. | ΤΣΟΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ |
8. | ΣΑΜΑΡΑ ΦΑΝΗ |
9. | ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ |
10. | ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ |
ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Στην Σκακιστική Ακαδημία Πτολ/δας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Για πληροφορίες επικοινωνήστε στα τηλέφωνα των συλλόγων 2463100794 & 2463021070 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.