Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου, 2024

Με πάθος και ανωτερότητα, η Κοζάνη λύγισε τον Ολυμπιακό Βόλου με 2-1. Αποτελέσματα και Βαθμολογία

0 comment 2 minutes read

Σε ένα ματς γεμάτο πάθος και ένταση στο ΔΑΚ Κοζάνης, η ομάδα της Κοζάνης επικράτησε με 2-1 επί του Ολυμπιακού Βόλου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η Κοζάνη μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, με τον Κυπαρίση Μίχο να εκμεταλλεύεται άψογα την ευκαιρία και να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

Παρά την υπεροχή της Κοζάνης, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν και στο 63ο λεπτό ισοφάρισαν με  γκολ του Γιώργου Μπάλλα, βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι. Ωστόσο, η Κοζάνη δεν άφησε τον Ολυμπιακό Βόλου να χαρεί για πολύ, καθώς στην αμέσως επόμενη φάση ο Γιώργος Τσελέπης βρήκε δίχτυα, επαναφέροντας την ομάδα του σε θέση οδηγού με το 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Με αυτή τη νίκη, η Κοζάνη έδειξε το χαρακτήρα και την αγωνιστικότητά της και συνεχίζει με αισιοδοξία στο πρωτάθλημα.