Στις 07:45 4/12/2015, κλήθηκε η Πυροσβεστική Υπηρεσία, για επιχείρηση απεγκλωβισμού ατόμου από καμπίνα φορτηγού οχήματος στο Νότιο Πεδίο Α.Η.Σ Καρδιάς. Στην παροχή βοηθείας επιχείρησαν 11 πυροσβεστικοί υπάλληλοι με 3 οχήματα, οι οποίοι απεγκλώβισαν τον Μ.Σ. του Π. ετών 50, ο οποίος με ασθενοφόρο του Δ.Ε.Η μεταφέρθηκε στο Μαμάτσειο Νοσοκομείο Κοζάνης όπου και διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Απεγκλωβισμός και θάνατος ατόμου στo Νότιο Πεδίο Α.Η.Σ Καρδιάς
31