Η Κοβεντάρειος Δημοτική Βιβλιοθήκη Κοζάνης διοργανώνει ομιλία με θέμα «Ο ήλιος ο ηλιάτορας», την Κυριακή 21 Ιουνίου 2015, στις 12:00΄μ.μ., στο χώρο του media lab.
Για τη συμπεριφορά του κεντρικού μας αστέρα θα μιλήσουν οι φυσικοί Nίκος Τζήμκας και Ηλίας Μιχαηλίδης ενώ το συντονισμό θα έχει ο Νίκος Πλεξίδας, πρόεδρος του παραρτήματος Κοζάνης της Εταιρείας Αστρονομίας και Διαστήματος.
Θα ακολουθήσει τηλεσκοπική παρατήρηση του Ήλιου στην κεντρική πλατεία.
Διάλεξη στην Κοβεντάρειο Δημοτική Βιβλιοθήκη Κοζάνης για την “μεγαλύτερη” μέρα του χρόνου -21 Ιουνίου.
34