Η Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Κοζανιτών Θεσσαλονίκης «Ο Άγιος Νικόλαος», στα πλαίσια του εορτασμού της απελευθέρωσης της Κοζάνης, σας προσκαλούν την Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015 στις παρακάτω εκδηλώσεις:
-
Θεία Λειτουργία με Αρτοκλασία στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου (απέναντι από τη Ροτόντα)
-
Στη συνέχεια, στις 11 π.μ., στο εντευκτήριο του Συλλόγου (Αρριανού 16) θα ακολουθήσει ομιλία του ομότιμου καθηγητή της Ιστορίας της Τέχνης του ΑΠΘ, Άλκη Χαραλαμπίδη, με θέμα:
«Θάλεια Φλωρά-Καραβία: η τέχνη στην πρώτη γραμμή»
Ο εορτασμός θα κλείσει με προαιρετική συνεστίαση
Περισσότερες πληροφορίες: 6936176781
Με εκτίμηση
Η Πρόεδρος
Μιμή Παπαδέλη-Παπαναστασίου
Η Γενική Γραμματέας
Λία Καπετάνου