Ο Δήμαρχος Εορδαίας Σάββας Ζαμανίδης σύμφωνα με το υπ΄αριθμ. 30233/ 31-8-2015 έγγραφο ΥΠΕΣ και σε εκτέλεση της απόφασης με αριθμό πρωτοκόλλου 14473/11-4-2012 του Υπουργού Εσωτερικών με θέμα: «Καθορισμός τρόπου χρήσης των χώρων που διατίθενται κατά την προεκλογική περίοδο στα πολιτικά κόμματα και σε συνασπισμούς συνεργαζομένων κομμάτων για την προεκλογική προβολή τους καθώς και άλλων λεπτομερειών», καλεί την Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 11 π.μ. στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου Εορδαίας σε σύσκεψη τους εκπροσώπους των πολιτικών κομμάτων, που συμμετέχουν στις προσεχείς βουλευτικές εκλογές, , προκειμένου να καθοριστούν οι χώροι και οι τρόποι χρήσης τους κατά την προεκλογική περίοδο. –
«Καθορισμός τρόπου χρήσης των χώρων που διατίθενται την προεκλογική περίοδο για προεκλογική προβολή και άλλων λεπτομερειών» στο δήμο Εορδαίας
35