Ο Οργανισμός Αθλητισμού, Πολιτισμού και Νεολαίας (OAΠN) του Δήμου Κοζάνης στηρίζει την προσπάθεια νέων παιδιών της πόλης μας, που θέλουν να προσφέρουν υλική και ηθική συμπαράσταση σε όσους συμπολίτες μας χρειάζονται βοήθεια σ’ αυτούς τους δύσκολους καιρούς που ζούμε. Για τον λόγο αυτό, ο ΟΑΠΝ καλεί τους πολίτες να συνδράμουν στην προσπάθεια αυτή ώστε να συγκεντρωθούν τα απαραίτητα τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης.
Η συγκέντρωση των τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης θα γίνεται:
την Τετάρτη 16/12, την Πέμπτη 17/12, την Παρασκευή 18/12, τη Δευτέρα 21/12 και την Τρίτη 22/12 στο κλειστό Γυμναστήριο Ν. Παπαδόπουλος (ΒΑΛΤΑΔΩΡΕΙΟ), πίσω από το Βαλταδώρειο Γυμνάσιο από τις 14:00 το μεσημέρι έως τις 16:00 το απόγευμα. Το Σάββατο 19 και την Κυριακή 20/12 η συγκέντρωση των ειδών θα γίνεται στο ΔΑΚ (πλησίον του κυλικείου) από τις 9:00 το πρωί έως τις 14:00 το μεσημέρι.
Ειδικότερα θα συγκεντρώνονται τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης όπως: Γάλα εβαπορέ, λάδι, όσπρια, ρύζι, ζυμαρικά, σάλτσες, φρυγανιές, αλεύρι, καφέ, τσάι, ζάχαρη κ.τ.λ.,