Δεν θέλω να βλέπω τον κόσμο ασπρόμαυρο και θεωρώ τη συνεννόηση θεμελιακή πολιτική συμπεριφορά. Πιο σημαντικό όμως από όλα είναι ότι ποτέ δεν περνώ τη λογική από τη βάσανο της ιδεολογίας αλλά την ιδεολογία από τη βάσανο της λογικής.
Στην κρίσιμη κατάσταση που βρίσκεται η χώρα δεν χωράν ούτε ο φόβος ούτε οι ιδεοληπτικές αγκυλώσεις. Στη χώρα απαιτούνται βαθιές μεταρρυθμιστικές τομές και ψύχραιμες φωνές. Η εποχή των ταμπελών πέρασε, πρέπει να ξεκινήσει η εποχή της συνεννόησης.
Είναι τιμή μου ως στέλεχος της Δράσης να είμαι υποψήφιος βουλευτής στην Π.Ε Κοζάνης σ΄ αυτές τις κρίσιμες εκλογές στο Ποτάμι.
Το Ποτάμι, η Δράση και εγώ (Δημ. Σιόλια, υποψ. βουλευτή)
34
προηγουμενο