Στις 19:55 σήμερα η Πυροσβεστική Υπηρεσία κλήθηκε για παροχή βοήθειας μετά από σύγκρουση Ι.Χ.Ε. αυτοκινήτου του με Φορτηγό όχημα. Μετά από συντονισμένες προσπάθειες της Πυροσβεστικής , απεγκλωβίστηκε θανάσιμα τραυματισμένος ο οδηγός του Ι.Χ.Ε αυτοκινήτου. Για το συμβάν κινητοποιήθηκαν και επιχείρησαν εννιά (9) πυροσβεστικοί υπάλληλοι με δυο (2) οχήματα.
«Θανατηφόρο τροχαίο ατύχημα – Σύγκρουση Ι.Χ.Ε αυτ/του με Φορτηγό όχημα στο 15ο χιλ της Ε.Ο. Nεάπολης – Κοζάνης».
35