Η Τομεακή Επιτροπή Υπαίθρου του ΚΚΕ θα παρουσιάσει το βιβλίο της Μαρίας Παπαδοπούλου-Ζιώγα “Η ΕΑΜική αντίσταση στην περιοχή των Σερβίων” τηνΤρίτη 27 Οκτώβρη 2015 στις 7:30 μμ στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου Σερβίων. Την παρουσίαση θα κάνει ο Γιάννης Βήττας, Γραμματέας της Επιτροπής Περιοχής Δυτικής Μακεδονίας του ΚΚΕ.
Η βιβλιοπαρουσίαση εντάσσεται στα πλαίσια των εκδηλώσεων για τα 100 χρόνια από την ίδρυση του ΚΚΕ.
Η ‘Εφημερίδα Νομού Κοζάνης’ είναι μια στήλη στην ενημέρωση της τοπικής κοινότητας, αντανακλώντας την πολυμορφία και τη ζωντάνια της περιοχής. Με την αφοσίωσή της στην έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση, καθώς και την αντικειμενική κάλυψη των γεγονότων, έχει καθιερωθεί ως αξιόπιστη πηγή πληροφοριών για τους αναγνώστες της.
Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε αν το επιθυμείτε. ΑποδοχήΔιαβάστε περισσότερα