Διεξήχθησαν το Σάββατο 21 Μαΐου 2016 τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Ακαδημίας Πτολεμαΐδας για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 31ου γύρου:
ΤΜΗΜΑΑ1
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΒΑΪΡΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 3,0 |
– | ΚΟΝΤΕΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ | 3,0 |
– | ΜΠΙΝΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 3,0 |
4. | ΤΥΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2,0 |
– | ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ | 2,0 |
– | ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΑΡΗΣ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑΑ2
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 6,0 |
– | ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ | 6,0 |
– | ΤΑΪΡΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ | 6,0 |
– | ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ | 6,0 |
5. | ΣΑΡΙΟΓΛΟΥ ΑΝΘΙΜΟΣ | 5,0 |
ΤΜΗΜΑ Β1
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 6,0 |
2. | ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 4,0 |
– | ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ | 4,0 |
– | ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 4,0 |
– | ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ | 4,0 |
– | ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ | 4,0 |
7. | ΚΟΛΙΤΣΑ ΡΑΦΑΕΛΑ | 2,0 |
– | ΣΑΛΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Β2
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΛΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ | 6,0 |
– | ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ | 6,0 |
3. | ΛΙΤΣΑΣ ΜΙΧΑΗΛ | 4,0 |
4. | ΛΙΤΣΑ ΣΟΝΙΑ | 3,0 |
5. | ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 3,0 |
6. | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 2,0 |
– | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 6,0 |
– | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ | 6,0 |
3. | ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 4,0 |
– | ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ | 4,0 |
– | ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 4,0 |
– | ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ | 4,0 |
ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 12,0 |
2. | ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 10,0 |
– | ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 10,0 |
– | ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ | 10,0 |
5. | ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 9,0 |
6. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ | 7,0 |
7. | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ | 6,0 |
– | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 6,0 |
– | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ | 6,0 |
10. | ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | 4,0 |
ΤΜΗΜΑ ΣΤ΄–ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΠΕΠΑ ΜΑΡΙΟ | 5,0 |
– | ΤΣΟΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 5,0 |
– | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 5,0 |
– | ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ | 5,0 |
5. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ | 4,0 |
– | ΓΚΟΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 4,0 |
– | ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ | 4,0 |
– | ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 4,0 |
– | ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 4,0 |
ΜΠΙΝΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Παράλληλα διεξήχθησαν και τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού των τμημάτων της Ακαδημίας στην Τ.Κ.Κομνηνών και Τ.Κ.Εμπορίου με τα εξής αποτελέσματα:
ΤΜΗΜΑ A1
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ | 12,0 |
– | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 12,0 |
3. | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 10,0 |
– | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 10,0 |
5. | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ | 6,0 |
– | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ | 6,0 |
ΤΜΗΜΑ A2
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΣΕΡΑΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ | 9,0 |
– | ΤΣΙΛΦΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ | 9,0 |
3. | ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 7,0 |
4. | ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | 5,0 |
– | ΤΣΙΛΦΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ | 5,0 |
– | ΤΣΙΛΦΙΔΗΣ ΙΣΑΑΚ | 5,0 |
7. | ΣΕΡΑΣΗ ΕΛΠΙΔΑ | 4,0 |
8. | ΚΑΤΩΤΟΙΚΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ | 4,0 |
ΤΜΗΜΑ A3
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΓΡΙΟΣ | 6,0 |
2. | ΣΕΡΑΣΗ ΑΝΘΗ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑΑ ΕΜΠΟΡΙΟΥ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΒΛΑΧΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ | 6,0 |
2. | ΒΛΑΧΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | 5,0 |
3. | ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ | 4,0 |
4. | ΝΕΟΦΥΤΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ | 3,0 |
5. | ΓΟΥΛΑΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ | 2,0 |
Στην Σκακιστική Ακαδημία Πτολ/δας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Για πληροφορίες επικοινωνήστε στα τηλέφωνα των συλλόγων 2463100794 & 2463021070 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.