Οι αυριανές καιρικές συνθήκες θα αναστατώσουν το πολιτικό σκηνικό με αυτά τα οποία σας γράφω. Θα ρωτήσω όλους τους προέδρους των κομμάτων που συμμετέχουν σε αυτές τις εκλογές να με απαντήσουν στα εξής εάν μπορούν φυσικά. Θα τους βάλω ένα κουίζ, αν το λύσουνε και εγώ ο ίδιος θα τους ψηφίσω.
Το κουίζ είναι το εξής:
ΕΝ ΑΡΧΗ ΗΝ Ο ΛΟΓΟΣ
ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΝ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΘΕΟΝ
ΚΑΙ ΘΕΟΣ ΗΝ Ο ΛΟΓΟΣ.
Ποιος το είπε;
Που το είπε;
Πότε το έγραψε;
Και τι εννοούσε με αυτό;
Όποιος απ τους προέδρους των κομμάτων που είναι στη βουλή απαντήσει θα τον θεωρήσω άξιο να κυβερνήσει την χώρα. Ο χρόνος αρχίζει αντίστροφα από τώρα.
Θέλω να μου απαντήσουν μέσα σε μια μέρα. Δηλαδή την ίδια ώρα αύριο θα περιμένω την απάντησή τους. Ο χρόνος είναι μεγάλος. Τους δίνω την ευκαιρία του χρόνου. Δεν εκβιάζω τον χρόνο.
Σας ευχαριστώ πολύ! Αναμένω την απάντησή σας!
Με τιμή Δημήτριος Πασιάκος
Σχολή Οδηγών
Δαβάκη 3 Κοζάνη.